Вироком суду водія автомобіля визнанно винним за ч. 2 ст. 286 КК України.


05 Apr
05Apr

До адвоката Ковтуна Юрія Олександровича звернулась клієнтка з приводу того, що її неповнолітній син 19.12.2019 близько 09:35 год перетинав проїзну частину вулиці Дахнівської по  нерегульованому пішохідному переходу.

В той же час водій  автомобіля Hyundai Elantra, рухаючись в місті Черкаси по вулиці Дахнівській зі сторони вулиці Можайського в напрямку провулку Медичного, поблизу зупинки громадського транспорту «Агропроммеханізація», неподалік будинку №50 проявив неуважність та порушив вимоги:

-п. 2.3.6) Правил дорожнього руху України, відповідно до якого для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов`язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі;

-п. 18.4 Правил дорожнього руху України, згідно до якого якщо перед нерегульованим пішохідним переходом зменшує швидкість чи зупинився транспортний засіб, водії інших транспортних засобів, що рухаються по сусідніх смугах, повинні зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися і можуть продовжити (відновити) рух лише переконавшись, що на пішохідному переході немає пішоходів, для яких може бути створена перешкода чи небезпека. 

та здійснив наїзд на пішохода, який перетинав проїзну частину по пішохідному переходу.

В результаті дорожньо-транспортної пригоди потерпілий, відповідно до висновку судово-медичної експертизи, отримав тілесні ушкодження: травма голови з переломом кісток склепіння та основи черепа справа, крововиливом над твердою мозковою оболонкою правої півкулі головного мозку, забоєм головного мозку, раною м`яких тканин лобу справа до категорії тяжких тілесних ушкоджень, як такі, що небезпечні для життя; травма грудної клітки з переломом лівої ключиці, забоєм легень до категорії тілесних ушкоджень середньої тяжкості, що спричинили тривалий розлад здоров`я.   

Вироком суду водія автомобіля Hyundai Elantra визнано  винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України. Призначено покарання за ч. 2 ст. 286 КК України у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі.

З підстав того, що водієм автомобіля Hyundai Elantrа повністю відшкодована шкода завдана в результаті ДТП, він щоро розкаявся в скоєному, раніше не судимий, на обліках в лікарів нарколога та психіатра не перебуває, за місцем проживання позитивно характеризується судом застосовано норми ст. 75 КК України та водія автомобіля Hyundai Elantrа  звільнено  від відбування покарання з випробуванням на 1 (один) рік.

З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/88153527  

Комментарии
* Адрес электронной почты не будет отображаться на сайте.