Постанову про притягнення до відповідальності за ч.1 ст. 130 КупАП скасовано


31 Oct
31Oct

До адвоката Ковтуна Юрія Олександровича звернувся клієнт з приводу того, що Постановою судді Придніпровського районного суду м. Черкаси від 26.09.2018 року його визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та притягнуто його до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в сумі 10 200 (десять тисяч двісті) гривень та одного року позбавлення права керування транспортними засобами.

Проаналізувавши рішення суду першої інстанції було подано апеляційну скаргу. Постановою Апеляційного суду Черкаської області від 26 жовтня 2018 року апеляційну скаргу задоволено, Постанову Придніпровського районного суду м. Черкаси від 26 вересня 2018 року   у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП скасовано,  провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП,  на підставі п.1 ст.247 КупАП  закрито, за відсутністю складу адміністративного правопорушення ч.1 ст.130 КУпАП.    

Підставами скасування рішення першої інстанції зазначалось те, що суд 1 інстанції визнав клієнта  винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП на припущеннях, а інших доказів, які б достовірно і беззаперечно підтверджували вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, а саме керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, суду не надано.  

Суд апеляційної інстанції, виходячи з принципів зазначених у ст.62 Конституції України, що будь яке обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь прийшов  до висновку, що доводи апеляційної скарги про порушення судом норм процесуального права та матеріального права є обґрунтованими, та наявні підстави для скасування постанови з прийняттям нового судового рішення про закриття провадження в справі, на підставі п.1 ст.247 КУпАП, за відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, оскільки його вина у вчиненні цього правопорушення не доведена.

З повним текстом рішення можна ознайомитися за посиланням:  http://reyestr.court.gov.ua/Review/77466081 

Комментарии
* Адрес электронной почты не будет отображаться на сайте.