Рішенням суду відмовлено в клопотанні слідчого про арешт майна.


10 Sep
10Sep

До адвоката Ковтуна Юрія Олександровича звернувся клієнт в зв”зку з тим, що старший слідчий СВ Кам`янського Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області звернувся з клопотанням про арешт автомобіля, що належить йому на праві приватної власності. Вищевказаний автомобіль він передав своєму знайомому в тимчасове користування.

В клопотанні слідчий вказував, що 12 серпня 2019 року в денний час, перебуваючи с. Михайлівка Кам`янського району Черкаської області ОСОБА_3, не маючи державної реєстрації та спеціального дозволу, незаконно здійснював закупівлю брухту чорних металів. 12.08.2019 року за даним фактом відомості про реєстрацію кримінальне правопорушення внесно до ЄРДР за ч.1 ст.213 КК України. Просив накласти арешт на тимчасово вилучений автомобіль з огляду на те, що за допомогою вказаного транспортного засобу було здійснено перевезення незаконно закупленого брухту чорного металу, у зв`язку з чим виникла необхідність накладення арешту на даний автомобіль, оскільки він був знаряддям скоєння злочину, і в подальшому може бути використаний як доказ фактів чи обставин у зазначеному кримінальному провадженні.

На клопотання слідчого відносно накладення арешту на автомобіль було підготовлено заперечення відповідно до якого, слідчим не доведено необхідність арешту автомобіля, а саме не вказане завдання, для виконання якого слідчий звернувся з клопотанням про його арешт. Крім того, не доведено, що автомобіль був знаряддям кримінального правопорушення, зберіг на собі його сліди або інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Також вказувалось, що  транспортний засіб не може бути речовим доказом, так як не відповідає будь-яким критеріям речового доказу, відповідно до обставин кримінального провадження, які передбачені ст. 98 КПК України.

Ухвалою слідчого судді в задоволенні клопотання слідчого про накладення арешту на автомобіль відмовлено та повернуто власнику.

З повним текстом рішення можна ознайомитися за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/84110198 

Комментарии
* Адрес электронной почты не будет отображаться на сайте.