Рішенням суду в задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредитні ініціативи» про звернення стягнення на предмет іпотеки в рахунок погашення боргу відмовлено


08 Oct
08Oct

До адвоката Ковтуна Юрія Олександровича звернулась клієнтка з  приводу оскарження заочного рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси яким задоволено позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредитні ініціативи» про звернення стягнення на предмет іпотеки в рахунок погашення боргу.

Рішенням Придніпровського районного м. Черкаси було звернуто стягнення на предмет іпотеки, а саме, квартиру,  яка належить клієнту на підставі договору купівлі-продажу на користь ТОВ "Кредитні ініціативи", в рахунок погашення заборгованості за кредитним договором шляхом проведення прилюдних торгів згідно Закону України "Про виконавче провадження".

Апеляційна скарга була мотивована тим, що під час ухвалення рішення судом першої інстанції не було досліджено доведеність обставин правонаступництва ТОВ «Кредитні ініціативи».  Так, постановою Вищого Господарського Суду від 18 травня 2016 року в справі  щодо банкрутства фізичної особи-підприємця яким є клієнтка, що набрала законної сили, касаційну скаргу ТОВ «Кредитні ініціативи» про заміну первісного кредитора залишено без задоволення, постанову Київського апеляційного господарського суду від 17.03.2016 року та ухвалу Господарського суду Черкаської області від 02.10.2015 року залишено без змін. Предметом розгляду цих рішень була заміна первісного кредитора ПАТ «Сведбанк» на нового кредитора ТОВ «Кредитні ініціативи» в порядку процесуального правонаступництва в зобов'язанні, що виникло на підставі кредитного договору  від 16.01.2007 року, укладеного між клієнткою  та ПАТ «Сведбанк».

Також зазначалось, що боржник має право не виконувати свого обов'язку новому кредиторові до надання боржникові доказів переходу до нового кредитора прав у зобов'язанні. Вказувалося, що судом при ухваленні рішення не було досліджено доведеність обставин правонаступництва ТОВ «Кредитні ініціативи» .

Також Апеляційним судом Черкаської  області було зазначено, що  за наявності порушеної господарським судом справи про банкрутство відповідача цивільну справу за позовом до такого відповідача не можна порушити, а в разі її порушення вона підлягає закриттю. Якщо під час її розгляду з'ясується, що відносно відповідача у справі порушено провадження  про його банкрутство господарським судом, то порушена цивільна справа, підлягає закриттю у зв'язку з тим, що справа не може бути розглянута в порядку цивільного судочинства. Така правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 26 червня 2018 року по справі № 372/3584/16-ц.

Рішенням Апеляційного суду Черкаської області скасовано заочне рішення про звернення стягнення на предмет іпотеки в рахунок погашення боргу та відмовлено в задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредитні ініціативи» про звернення стягнення на предмет іпотеки в рахунок погашення боргу

З повним текстом рішення можна ознайомитися за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/76958650  

Комментарии
* Адрес электронной почты не будет отображаться на сайте.