Рішенням суду позовні вимоги АТ КБ "Приват - Банк" задоволено частково.


24 Jun
24Jun

До адвоката Ковтуна Юрія Олександровича звернулась клієнтка з якої, відповідно до заочного рішення Соснівського  районного  суду  міста  Черкаси  від 16  березня 2017  року, стягнуто на користь Публічного акціонерного товариства комерційний банк «Приват Банк» 32450,01 грн. заборгованості за кредитним договором.

 Ухвалою Соснівського районного суду міста Черкаси від 11 грудня 2019 року за заявою представника відповідача адвоката Ковтун Ю.О. вказане заочне рішення суду скасоване та призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін. 

Згідно з наданим банком розрахунку, заборгованість відповідача на час звернення до суду складала 32450,01 грн., яка складається з наступного: 1980,01 грн. - заборгованість за кредитом; 24761,83 грн. - заборгованість по відсоткам за користування кредитом; 3686,74 грн. - заборгованість за пенею та комісією, а також штрафи відповідно до п. 2.1.1.7.6 Умов та правил надання банківських послуг: 500,00 грн. штраф (фіксована частина) та 1521,43 грн. - штраф (процентна складова).

У відзиві на позов представник відповідача позов не визнав, вказуючи на те, що у заяві позичальника від 04 лютого 2011 року процентна ставка не зазначена. Крім того, у цій заяві, підписаній сторонами, відсутні умови договору про встановлення відповідальності у вигляді неустойки (пені, штрафів) за порушення зобов`язання у вигляді грошової суми та її визначеного розміру. Позивачем не надано доказів того, що вказані документи на момент отримання відповідачем кредитних коштів взагалі містили умови, зокрема й щодо сплати процентів за користування кредитними коштами та щодо сплати неустойки (пені, штрафів), та, зокрема саме в зазначеному в цих документах, що додані банком до позовної заяви розмірах і порядках нарахування. Вважає, що без наданих підтверджень про конкретні запропоновані відповідачу умови та правила банківських послуг, відсутність у анкеті-заяві домовленості сторін про сплату відсотків за користування кредитними коштами, пені та штрафів за несвоєчасне погашення кредиту, надані банком Витяг з Тарифів та Витяг з Умов не можуть розцінюватися як стандартна (типова) форма, що встановлена до укладеного із відповідачем кредитного договору, оскільки достовірно не підтверджують вказаних обставин. 

Рішенням Соснівськогом районного суду м. Черкаси позовні вимоги АТ КБ "Приват - Банк" задоволено частково, стягнуто на його користь лише 1980,01 грн. - заборгованість за кредитом.

Постановою Черкаського апеляційного суду від 24.12.2020 року апеляціна скарга АТ КБ "Приват - Банк" залишена без задоволення, а вищевказане судове рішення без змін.

Ознайомитися з повним текстом вищевказаних судових рішень можна за посиланням:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/91863317

https://reyestr.court.gov.ua/Review/93821103 

Комментарии
* Адрес электронной почты не будет отображаться на сайте.