Рішенням суду скасовано постанову про накладення адміністративного стягнення.


04 Jun
04Jun

До адвоката Ковтуна Юрія Олександровича звернулась клієнт з приводу того, що 14 квітня 2019 року, приблизно о 17 год. 40 хв., він рухаючись на автомобілі ВАЗ 21063,  по вул.Рибацька в с.Лозівок Черкаського району Черкаської області був зупинений поліцейським СРПП Черкаського районного відділення поліції Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області. Після зупинки транспортного засобу позивач на вимогу пред`явив посвідчення водія і реєстраційний документ на транспортний засіб, проте поліс обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів він не пред`являв з тих підстав, що відповідно до п. 21.2 закону «Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» існують лише два випадки при яких поліцейський може перевірити відповідний поліс: при складанні протоколу щодо порушень правил дорожнього руху або при оформленні дорожньо-транспортної пригоди. Оскільки, правил дорожнього руху позивач не порушував та ДТП не вчиняв, то відповідно до вищевказаних підстав поліс не пред`являв. Разом з тим його звинуватили у тому, що він керував транспортним засобом з відсутністю указаного поліса, внаслідок чого відносно нього винесено постанову  за ч.1 ст.126 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 425 грн.

Проаналізувавши вищевказані правовідносини, в інтересах клієнта було подано адміністративний позов про скасування вищевказаної постанови, посилаючись на норми Конституції України, Закону України «Про Національну поліцію», Закону України «Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних споруд» було встановлено, що поліцейський СРПП Черкаського районного відділення поліції Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області діяв неправомірно, з порушенням процесуальних дій та норм чинного законодавства, що призвело до винесення незаконної постанови від 14 квітня 2019 року та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425 грн. В  діях чи бездіяльності клієнта відсутній склад адміністративного правопорушення, оскільки частиною першою ст.126 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред`явила для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційного документа на транспортний засіб, а також поліса (договору) обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"). Пунктами 21.2, 21.3 Закону України «Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» визначено, що контроль за наявністю договорів обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів здійснюється: відповідними підрозділами Національної поліції при складанні протоколів щодо порушень правил дорожнього руху та оформленні матеріалів дорожньо-транспортних пригод; органами Державної прикордонної служби України під час перетинання транспортними засобами державного кордону України. При використанні транспортного засобу в дорожньому русі особа, яка керує ним, зобов`язана мати при собі страховий поліс (сертифікат). Страховий поліс пред`являється посадовим особам органів, визначених у пункті 21.2 цієї статті, на їх вимогу.

Судом було встановлено, що підстав для перевірки у клієнта  поліса  інспектором поліції відповідно до Закону України «Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» не було, то в  діях чи бездіяності позивача відсутній склад адміністративного правопорушення.

Рішенням суду від 30 травня 2019 року постанову про адміністративне правопорушення  від 14 квітня 2019 року, складену поліцейським СРПП Черкаського районного відділення поліції Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області про притягнення Позивача до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.126 КупАП скасовано, а провадження у справі закрито.

З текстом рішення можна ознайомитися за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/82232105


Комментарии
* Адрес электронной почты не будет отображаться на сайте.