Рішення Маньківського районного суду Черкаської області що до позбавлення батьківських прав скасовано


04 Mar
04Mar

До адвоката Ковтуна Юрія Олександровича звернувся клієнт якого, відповідно до рішення Маньківського районного суду Черкаської області від 06 листопада 2018 року позбавлено батьківських прав щодо його неповнолітніх дітей. Стягнуто з нього  аліменти на утримання дітей  в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (доходів) щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку  до досягнення ними повноліття.

Проаналізувавши рішення суду першої інстанції було подано апеляційну скаргу. В апеляційній скарзі було зазначено що права батьків щодо дитини є похідними від прав та інтересів дитини на гармонійний розвиток та належне виховання, та, у першу чергу, повинні бути визначені та враховані інтереси дитини, виходячи із об'єктивних обставин спору, а тільки потім права батьків. При визначенні основних інтересів дитини у кожному конкретному випадку необхідно враховувати дві умови: по-перше, у якнайкращих інтересах дитини буде збереження її зв'язків із сім'єю, крім випадків, коли сім'я виявляється особливо непридатною або явно неблагополучною; по-друге, у якнайкращих інтересах дитини буде забезпечення її розвитку у безпечному, спокійному та стійкому середовищі, що не є неблагополучним (MAMCHUR v. UKRAINE, № 10383/09, § 100, ЄСПЛ, від 16 липня 2015 року).    

Тлумачення частини другої статті 171 СК України свідчить, що вона закріплює випадки, коли думка дитини має бути вислухана обов'язково. До таких випадків належить: вирішення спору між батьками, іншими особами щодо її виховання (стаття 159 СК України); вирішення спору між батьками, іншими особами щодо її місця проживання (стаття 161 СК України); вирішення спору про позбавлення батьківських прав (стаття 164 СК України); вирішення спору про поновлення батьківських прав (стаття 169 СК України); вирішення спору щодо управління її майном (стаття 177 СК України).

В судове засідання до суду апеляційної інстанції було викликано дітей   для заслуховування їх думки з приводу позбавлення батьківських прав.  Діти в судовому засіданні заявили, що вони бажають проживати з батьком, оскільки його люблять та хочуть проживати з ним в одній родині. Щодо конфліктів, які бувають у родині, то діти пояснили, що вони бувають дуже рідко і знову ж таки сказали, що хочуть проживати з батьком.

Суд при вирішенні даного питання  враховував інтереси дітей, які полягають зокрема в забезпеченні їх прав на  розвиток в стійкому середовищі та своєю постановою скасував рішення  Маньківського районного суду Черкаської області що до  позбавлення батьківських прав та   в задоволенні позовних вимог Маньківської РДА в особі Служби у справах дітей Маньківської РДА про позбавлення батьківських прав відмовив.

З повним текстом рішення можна ознайомитися за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/79568802 

Комментарии
* Адрес электронной почты не будет отображаться на сайте.